Uroczystości przedszkole

Znalezione obrazy dla zapytania uroczystości przedszkolne

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie uroczystości zewnętrznych

z udziałem rodzin naszych przedszkolaków i innych gości

oraz uroczystości wewnętrznych z udziałem samych dzieci.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Rozpoczynamy świętowaniem Dnia Edukacji Narodowej, w którym odbywa się uroczyste pasowanie na starszaka. W tym dniu najstarsze przedszkolaki przeżywają swój bardzo ważny dzień. Prezentują młodszym kolegom z przedszkola program artystyczny, składają uroczyste ślubowanie i przez panią Dyrektor zostają pasowane na starszaka.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W listopadzie odbywa się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której najstarsze grupy przedstawiają okolicznościowy program artystyczny dla koleżanek i kolegów z grup młodszych. Jest to dla dzieci okazją do pogłębienia wiedzy o naszym kraju oraz rozwijania uczuć patriotycznych.

SPOTKANIE WIGILIJNE

Święta Bożego Narodzenia są okazją do przygotowywania przez dzieci upominków bożonarodzeniowych dla najbliższych,spotkań przy opłatku, wspólnego kolędowania, składania sobie serdecznych życzeń. Co roku w grudniu orgaznizowany jest w naszym przedszkolu uroczysty obiad, skłądajacy się z wigilijnych potraw. W tym dniu dzieci są uroczyście ubrane i starają się zachować powagę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Szczególnym spotkaniem jest uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gościmy wtedy w przedszkolu liczne grono seniorów rodzin. Wszystkie grupy dzieci prezentują bogate programy artystyczne. Spotkanie z dziadkami i pradziadkami przy uroczystym podwieczorku jest okazją do wzruszeń i serdeczności. Małe wnuki składają wtedy podziękowania swoim babciom i dziadkom za ich szczególną miłość wręczając własnoręcznie wykonane upominki.

CHOINKA NOWOROCZNA

Uroczystość Choinki Noworocznej jest okazją do powitania Nowego Roku i podsumowaniem półrocznej zabawy i pracy w grupach rówieśniczych. Przedszkolaki przygotowują i prezentują zaproszonym Rodzicom: bajki, inscenizacje, piosenki, wiersze oraz tańce.

BAL KARNAWAŁOWY

Każdego roku organizujemy dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy z pląsami, tańcami, konkursami, wesołą zabawą przebierańców. Zabawę prowadzi profesjonalny wodzirej. W tym dniu robionę są również zdjęcia dzieci w przebraniach karnawałowych.

DZIEŃ MAMY I TATY

Szczególnie uroczyście obchodzony jest w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Gościmy tego dnia wszystkich rodziców, dla których dzieci przygotowują niespodzianki w postaci występów, konkursów, upominków, wspólnej zabawy i poczęstunku.

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka w przedszkolnym ogrodzie organizujemy dla dzieci szereg zabaw i konkursów oraz słodki poczęstunek. Kilkuletnią tradycją jest organizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka.

POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

Ostatnią w roku szkolnym uroczystością jest pożegnanie sześciolatków i zakończenie roku szkolnego. Młodsze dzieci przedstawiają bogate programy artystyczne będące odbiciem nabytych w przedszkolu umiejętności. Dzieci z najstarszej grupy odchodzące do szkoły prezentują swoje osiągnięcia, żegnają się ze swoimi kolegami i wychowawczyniami. Otrzymują pamiątkowe dyplomy i upominki oraz życzenia radości i sukcesów w szkole.